Anglická kuchyňa

Existuje vôbec anglická kuchyňa ?

O anglickej kuchyni sme asi všetci už počuli viac než dosť. Panuje okolo nej mnoho mýtov a povier. Niekomu anglické jedlá nechutia, iný si ju naopak nemôže vynachváliť. Neostáva Vám teda nič iného ako si vyhrnúť rukávy, ochutnať, a urobiť si svoj vlastný názor. Angličania opisujú svoje recepty ako veľmi hravé a rozmanité. Vďaka veľkému prílivu prisťahovalcov z rôznych krajín sveta aj pôsobením mnohých kultúr je multinárodná. V Anglicku nebudete nikdy hladovať. Ovplyvnená čínskou, talianskou alebo indickou kuchyňou ale stále sa bude jednať o anglické jedlo. Dnes už ťažko povedať, či existuje pravá anglická kuchyňa a čo presne je vplyv nových kultúr.

Fish `n` chips je hitom ulice.

Pár neodškriepiteľne typických anglických jedál sa určite nájde. Tak napríklad legendárne fish and chips, alebo ak chcete pečená ryba s hranolkami sa stali nestárnucim evergreenom. Kúpiť si ju môžete len tak do kornútka do ruky na mestských uliciach, alebo v niektorom z podnikov rýchleho občerstvenia. Pokiaľ Vám ide o gurmánsky zážitok, tak verte, že je súčasťou jedálneho lístka najlepších a najluxusnejších anglických reštaurácií.

Gastronomické výlety okolo sveta.
Anglicko je mnohonárodnostné rovnako ako jedlo. V jeden deň môžete jesť indické kari, francúzske sendviče alebo japonské sushi. Narazíte na skvelé talianské reštaurácie s pizzou a rozmanitými druhmi cestovín. Ochutnajte vietnamské polievky, čínske baranie mäso, alebo americké steaky.

Úhory, omáčky, pudinky

Typickými anglickými pokrmami sú úhory, omáčky alebo pudinky. Nasledujú pirohy s mäsovou náplňou, párky so zemiakovou kašou, alebo ľadvinkový závin. Narazíte na výborné vegetariánske bary a reštaurácie. Kaviarne a kaviarničky ponúkajú množstvo sladkých koláčov, dezerty a samozrejme kávu. Rozhodne nesmiete vynechať typické anglické raňajky. Vychýrené napríklad v anglickom obchodnom dome Debenhams. Vychutnajte si chrumkavú slaninku, vajcia, toast a párky. Obľúbeným letným dezertom sú jahody so smotanou. Nesmieme zabudnúť ani na typické uhorkové sendviče, ktoré sa podávajú k poobednému čaju. Dobrú chuť!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress