Nákupy v Anglicku

V Londýne ušetríte
Čo tak si urobiť pekný víkend a zletieť na nákupy do slávneho Londýna ? V dnešnej dobe sa vôbec nejedná o utópiu. Letenky do Londýna sú stále lacné a kurz libry viac než priaznivý. Navyše v Anglicku celkom slušne ušetríte. Množstvo tovaru tu zadovážite lacnejšie ako u nás. Máme pre vás niekoľko tipov na skvelé nákupy v Londýne. Anglicko je plné skvelých nákupných príležitostí.

Zľavy a outlety.
V Anglicku sa najlepšie nakupuje vo veľkých obchodných a outlet centrách. Pri nákupoch môžete vsadiť na mimosezónne výpredaje. V tomto období sa obchody predbiehajú vo výhodných ponukách, nakúpiť môžete so zľavou až 80%. Toto pravidlo platí najmä pri nákupe oblečenia. Navštívte tiež londýnske trhy a trhoviská. Nevynechajte ani vychýrené obchodné ulice.

Lacné letenky- Londýn

Ubytovanie v Londýne

Značkové oblečenie za “babku”.
Najmä obchodné reťazce v Anglicku lákavé zľavy. V metropole Anglicka sa naviac pravidelne usporiadavajú módne veľtrhy s novinkami pani módy. Skvelé sú takzvané shopping villages alebo nákupné dedinky. V designer outlets zase narazíte na úžasné kúsky od anglických i svetových návrhárov za prijateľné ceny. Milovníci “secondhandov” budú v Londýne doslova vo svojom živle. Skvelé modely hľadajte v obchodoch s pomenovaných vintage fashion. Z obchodov odporúčame predovšetkým Brent Gross alebo One of Kind Too na Portobello Road. Super zľavy sú predovšetkým v období po Vianociach a pri letných výpredajoch. Mnoho obchodov však ponúka zľavy a akcie po celý rok. Módu pre každý deň môžete nájsť tiež v CM Store, alebo Pineaplle.

Legendárne obchodné domy.
Pri nákupoch v Londýne musíte určite navštíviť meccu všetkých obchodov – starodávny obchodný dom Harrods. Ako prvý na svete mal nainštalovaný eskalátor. Stalo sa tak už v roku 1898. Vzhľadom k jeho sláve býva často preplnený, ale za návštevu rozhodne stojí. Z ďalších odporúčame Liberty, Peter Jones alebo Selfridges.

Štýlové anglické suveníry.
Pokiaľ hľadáte špeciálne suveníry z Londýna alebo Anglicka, môžete zabrúsiť do mnohých špecializovaných knihkupectiev. Napríklad knihkupetvo Helter Skelter sa zameriava na knihy o populárnej hudbe. Kuchárky ocenia knihkupectvo Books for Coocks a cestovatelia Travel Bookshop. Keď vaše kroky povedú chuťové poháriky, určite navštívite International Cheese Centre a milovnĂ­ci čokolády nepohrdnú obchodom Rococo. Najlepší čaj v Anglicku kúpite v The Tea House. Neváhajte a vyrazte na nekončiacu nákupnú mániu do Londýna a Anglicka!

Facebook

Get the Facebook Likebox Slider Pro for WordPress